KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10684379
*
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:19:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 16:43:44
1
100 kr
14/11 19:27:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13
*
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 16:43:44 | 1 | 100 kr |
14/11 19:27:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13